Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nie bójcie się marzyć! -spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim

Utworzono dnia 26.11.2019

Na zaproszenie Wójta Gminy Grodziec oraz Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec 14 listopada 2019 r. gościliśmy pana Łukasza Wierzbickiego, autora książek dla dzieci i młodzieży, podróżnika i przyjaciela dzieci, który w swoich książkach popularyzuje prawdziwe postacie i historie.

Wraz z  autorem dzieci z klas III szkół podstawowych z terenu naszej Gminy wybrały się na sawannę, aby poznać historię Kazimierza Nowaka. Kazimierz, czyli tytułowy Kazik, jest głównym bohaterem książki „Afryka Kazika” – który w latach 30-tych XX wieku jako pierwszy człowiek na świecie przebył samotnie kontynent afrykański z północy na południe i z powrotem czyli 40 tys. kilometrów pieszo, rowerem, konno, czółnem i na wielbłądzie. Prawdziwa historia uatrakcyjniona wieloma fotografiami, filmami i efektami dźwiękowymi zrobiła niesamowite wrażenie na uczestnikach spotkania. Stare kuferki i walizki kryły w sobie wiele rekwizytów, które ubarwiały spotkanie i sprawiały, że wszyscy słuchali z zapartym tchem. Każde dziecko mogło założyć specjalny kapelusz, turban zagrać na bębnie lub kalimbie.

W drugiej części spotkania odbyła się premiera książki pana Łukasza „Ocean to pikuś”. Książka opowiada historię niezwykłego Polaka Aleksandra Doby, który jako pierwszy i jedyny człowiek na świecie przepłynął kajakiem Ocean Atlan­tycki. Powtórzył ten wyczyn dwa razy mając siedemdziesiąt lat. Dzieci w ciekawy i zabawny sposób dowiedziały się interesujących rzeczy o oce­anie oraz o tym jak ważne w życiu są marzenia - „Marzenia to moja siła napędowa. Nie bójcie się marzyć! - mawia bohater opowieści „Ocean to pikuś”.

Temu niezwykłemu spotkaniu towarzyszyło jeszcze jedno motto ,, Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…’’ tymi słowami pan Wierzbicki gorąco zachęcał do podróżowania, nie koniecznie na koniec świata ale chociażby po bliskiej okolicy. Zachęcał do podróży, które można odbyć za pomocą książek - bo to właśnie dzięki książkom można dotrzeć w najdalsze zakątki Ziemi.

spotkanie z Łukaszem Wierzbickim

Utworzono dnia 15.11.2019, 14:26

Kalendarz

Listopad 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar

Imieniny: