Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Najczęściej zadawane pytania

Czcionka:

LEGIMI w pytaniach i odpowiedziach

 

Czym jest Legimi?

LEGIMI to platforma, która oferuje dostęp do ponad 63 000 książek elektronicznych. Wśród nich znajdziesz nowości książkowe oraz bestsellery najsłynniejszych światowych autorów.

Z jakich publikacji mogę korzystać?

Możesz korzystać ze wszystkich e-booków, bez limitu stron.

Co mogę znaleźć na Legimi?

– najnowsze i najpoczytniejsze bestsellery (od kryminałów i sensacji poprzez fantastykę aż do literatury obyczajowej i romansów),

– powieści dla dzieci i młodzieży,

– literaturę faktu, reportaże, biografie,

- literaturę popularnonaukową.

W jaki sposób mogę korzystać z Legimi?

Możliwość korzystania z Legimi mają wyłącznie czytelnicy zarejestrowani w Bibliotece. Wyrobienie konta jest bardzo proste i do tego bezpłatne, wystarczy przyjść do biblioteki, podać nam imię i nazwisko, datę urodzenia i adres zamieszkania.

Na podstawie ważnej karty bibliotecznej otrzymasz jeden kod dostępu. Następnie wejdź na stronę https://www.legimi.pl/bpg_grodziec/ i wpisz otrzymany kod. Zarejestruj się podając nazwę użytkownika, adres e-mail i hasło oraz pobierz i zainstaluj bezpłatną aplikację Legimi.

Czy otrzymany kod dostępu ma jakiś termin ważności?

Kod należy aktywować w miesiącu, w którym został wydany przez pracownika biblioteki. Ebooki można wypożyczać przez miesiąc licząc od dnia, w którym aktywowano kod. Po upływie tego okresu należy udać się do biblioteki po nowy kod.

Co zrobić w sytuacji gdy do końca bieżącego miesiąca nie zdążę aktywować pobranego kodu?

Jeżeli do ostatniego dnia danego miesiąca użytkownik nie aktywuje pobranego w bibliotece kodu (np. kod pobrany 10 maja musi zostać aktywowany do 31 maja), kod ten wygasa, a kolejny kod będzie musiał ponownie pobrać w bibliotece.

Czy z Legimi mogę korzystać na urządzeniach mobilnych?

Tak, wystarczy tylko pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną w Google Play (system operacyjny Android), AppStore (iOS) lub Microsoft Store (Windows Phone). Następnie należy zalogować się do aplikacji i czytać!

Książki z Legimi możesz czytać jednocześnie na dwóch wybranych przez siebie urządzeniach (tablet, smartfon, czytnik, komputer).

Kalendarz

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar

Imieniny:

Harmonogram sobót pracujących