Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Kreatywne warsztaty z Bricks 4 Kidz w bibliotece !

Utworzono dnia 28.10.2021

Poznanie świata techniki i natury przy wykorzystaniu klocków LEGO to tylko jedno z niewielu sformułowań, którym można scharakteryzować zakres warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec.

W miesiącu październiku zorganizowano cykl  warsztatów z Bricks 4 Kidz promujących literaturę popularno-naukową dla różnych grup odbiorców:

- warsztaty pn. „Buduję i wiem” dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu,

- warsztaty pn. „Lego Laboratorium” dla dzieci z klas 1-3 Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach,

- warsztaty pn. „Tajemniczy ogród” dla dzieci z klas 2-3 Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipicach,

- warsztaty dla seniorów pn. „Robotyka dla Seniora” .

Zajęcia poprowadziła Pani Paulina Korzyniewska z Firmy EduDot, ekspertka i trenerka Bricks 4 Kidz.

Podczas warsztatów wykorzystaliśmy klocki LEGO, które są uniwersalne i ponadczasowe. Ożywiono zbudowane modele poprzez dołączenie silników, czujników i innych klocków funkcyjnych. Powstały naprawdę wyjątkowe konstrukcje - motyle, kwiaty, a także modele imitujące działanie trzęsienia ziemi czy tornada.

Nowatorskie zajęcia, fascynujące tematy oraz zbudowane modele okazały się strzałem w dziesiątkę. Ciekawa i innowacyjna forma zajęć pozwoliła zaznajomić oraz zachęcić  uczestników do obcowania i sięgania po literaturę popularną naukową. Pokazaliśmy dzieciom a także seniorom, iż nauka przedmiotów ścisłych nie musi być nudna i trudna a wiedza zdobyta podczas zabawy inspirowanej Klockami LEGO, jest najlepiej przyswajalna natomiast praktyka i eksperymenty pozwalają poznać odpowiedzi i dojść do konkretnych wniosków.

Zajęcia przeprowadzone w takiej formie uczyły logicznego myślenia, rozwijały zdolności manualne wyobraźnię i kreatywność ale przede wszystkim uczyły pracy w grupie. Kompetencje te w obecnych czasach są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i zdecydowanie zwiększają szansę dziecka na osiągnięcie  sukcesu i powodzenia w życiu wykorzystując swoją wrodzoną ciekawość świata.

Było kreatywnie, wesoło i … relaksująco!

 

 

​Zrealizowano w ramach projektu
"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

Warsztaty promujące literaturę-popularnonaukową - Bricks 4 Kidz

Utworzono dnia 27.10.2021, 12:45

Kalendarz

Listopad 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 74

W poprzednim tygodniu: 90

W tym miesiącu: 371

W poprzednim miesiącu: 506

Wszystkich: 9710