Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Ależ było bajkowo, kolorowo i zabawnie!

Utworzono dnia 10.05.2023

9 maja w ramach XX Obchodów Tygodnia Bibliotek grodziecką bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu.

Pani Kierownik Katarzyna Gromala zapoznała dzieci z biblioteką, jak mogą zostać czytelnikiem i z jakich zbiorów korzystać. Ogromną radością było zastąpienie na chwilę pani bibliotekarki, próbując wypożyczyć ulubioną książkę.

Nasi milusińscy ...

czytaj dalej na temat: Ależ było bajkowo, kolorowo i zabawnie!

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 09.05.2023

Dzień Bibliotekarza obchodzony 8 maja rozpoczął Tydzień Bibliotek. W tym szczególnym dla nas dniu otrzymaliśmy dowody uznania do naszej pracy od Wójta Gminy Grodziec Pana Mariusza Woźniaka, dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu oraz czytelników i sympatyków biblioteki.

Niezmiernie miło było usłyszeć życzenia niegasnącego entuzjazmu, dalszej owocnej współpracy oraz wytrwałości w krzewieniu kultury i popularyzacji czytelnictwa składając na ręce Pani kierownik Katarzyny Gromali kwiaty i podziękowania.

DZIĘKUJEMY za pamięć i wiele ciepłych słów pełnych wdzięczności.

czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Święto Konstytucji 3 Maja

Utworzono dnia 02.05.2023

Jan Matejko, Konstytucja 3 Maja 1791 roku, fot. Wikipedia

3 Maja obchodzimy Święto Narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. spisanej KONSTYTUCJI. Jej uchwalenie było wielkim wydarzeniem nie tylko w historii Polski, ale też w dziejach całego świata.

Dokument ten niosący gwarancję swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości oświecenia, uchwalony jako pierwsza w Europie i druga na świecie konstytucja stanowił dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja grodziecka książnica zachęca do zapoznania się ze zbiorami i wypożyczania pozycji książkowych, które są swoistą ilustracją tamtego czasu oraz historycznym tłem tego wyjątkowego wydarzenia.

Zapraszamy!

czytaj dalej na temat: Święto Konstytucji 3 Maja

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Utworzono dnia 29.04.2023

2 maja oddajemy cześć POLSKIEJ FLADZE, która obok barw narodowych,
godła i hymnu jest jednym z symboli narodowych.

Tego dnia, od 2004 r. obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej -  jedno z oficjalnych świąt państwowych ustanowionych przez Sejm w drodze ustawy. Jest ono okazją do zademonstrowania swej tożsamości narodowej oraz przywiązania do państwa polskiego.

Wywieśmy w naszych oknach i przed naszymi domami polskie flagi.

Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Polakami!

UWAGA! UWAGA!!!

Utworzono dnia 28.04.2023

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zofii Urbanowskiej w Koninie we współpracy z bibliotekami z powiatu konińskiego rozpoczyna zbiórkę książek dla polskiej szkoły w Rydze Rīgas Itas Kozakēvičas Poļu vidusskola i Związku Polaków na Łotwie. Zbieramy książki w bardzo dobrym stanie i najlepiej wydane po 2010 roku. Jest to niezwykle ważne, aby książki - oprócz cennej zawartości - przyciągały swoim wyglądem.

Polskie dzieci na Łotwie uczą się język polskiego, łotewskiego, a często też rosyjskiego w mowie potocznej - pomóżmy im zatem poznawać lepiej naszą ojczystą mowę. Zapotrzebowanie na literaturę polskojęzyczną jest bardzo duże, tak wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

Zbiórka potrwa do końca lipca 2023 roku,
a w sierpniu książki powędrują na Łotwę.

Książki należy dostarczyć do MBP w Koninie, ul. Dworcowa 13.

czytaj dalej na temat: UWAGA! UWAGA!!!

PATRIOTYZM JUTRA - dofinansowanie dla BPG Grodziec

Utworzono dnia 25.04.2023

BPG Grodziec pozyskała 12 000 zł z programu PATRIOTYZM JUTRA 
na realizację zadania „Grodziec, czyli tam, gdzie… żyli olędrzy”.

 

Spośród 778 nadesłanych zgłoszeń wyłoniono 117 zwycięzców, w tym nasz projekt, który obejmuje warsztaty kulinarne, konkurs fotograficzny czy wycieczkę śladami olędrów. To jedne z niewielu atrakcji jakie przygotujemy dla naszych mieszkańców. 

Będzie się działo!!!

czytaj dalej na temat: PATRIOTYZM JUTRA - dofinansowanie dla BPG Grodziec

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 24.04.2023

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony 23 kwietnia poświęcony jest popularyzacji literatury i czytelnictwa, a także problematyki związanej z ochroną praw autorskich. Święto to promujące radość obcowania z książką stało się inspiracją do zorganizowania w grodzieckiej książnicy zajęć literacko - plastycznych, w których udział wzięli uczniowie z klasy IB Szkoły Podstawowej w Grodźcu wraz z opiekunem. 

Najmłodsi czytelnicy wyruszyli w...

czytaj dalej na temat: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Międzynarodowy Dzień Ziemi w bibliotece

Utworzono dnia 20.04.2023

Co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? 
Jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę?

Odpowiedzi na te ważne pytania poznały przedszkolaki z grupy "Biedroneczki" z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu. To właśnie dziś 20 kwietnia uczestniczyli w warsztatach literacko - plastycznych zorganizowanych w grodzieckiej bibliotece, by wspólnie świętować przypadający już niebawem Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Wstępem do rozmowy była barwnie ilustrowana książka autorstwa Marcina Przewoźnika pt. „Wycieczki Śmieciareczki”, która w zrozumiały sposób...

czytaj dalej na temat: Międzynarodowy Dzień Ziemi w bibliotece

Łączy nas pamięć... - akcja "Żonkile 2023"

Utworzono dnia 19.04.2023

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec włączyła się w akcję społeczno-edukacyjną Żonkile organizowaną przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Akcja, która ma na celu upamiętnić 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim nierozerwalnie złączona jest hasłem „Łączy nas pamięć”.

Z tej okazji 19 kwietnia w naszej książnicy uczniowie z klasy Va Szkoły Podstawowej w Grodźcu wraz z wychowawcą wzięli udział w...

czytaj dalej na temat: Łączy nas pamięć... - akcja "Żonkile 2023"

Kalendarz

Wrzesień 2023
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 133

W poprzednim tygodniu: 172

W tym miesiącu: 649

W poprzednim miesiącu: 456

Wszystkich: 22113

Harmonogram sobót pracujących

Pod wielkim dachem Nieba