Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Krew Darem Życia – prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa

Utworzono dnia 08.12.2023

W piątek 8.12 br. uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Grodziec wysłuchali prelekcji na temat honorowego oddawania krwi. Prelekcja zorganizowana została przez Wójta Gminy Grodziec i Bibliotekę Publiczną Gminy Grodziec, a prowadził ją Pan Krzysztof Czapski - prezes Międzyzakładowego Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK Elektrowni Konin-Pątnów.

Głównym celem spotkania było promowanie honorowego krwiodawstwa wśród uczniów i nauczycieli oraz uświadomienie młodzieży, jak ważnym i bezcennym...  

czytaj dalej na temat: Krew Darem Życia – prelekcja na temat honorowego krwiodawstwa

Świąteczna Akcja Mikołajkowa w Gminie Grodziec!

Utworzono dnia 07.12.2023

W dzień Św. Mikołaja, 6 grudnia, wielka niespodzianka czekała na najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Święty Mikołaj w drodze ze śnieżnej Laponii zatrzymał swoje sanie w Grodzieckiej Bibliotece. 

Jak na Mikołaja przystało miał ze sobą ogromny wór prezentów. Ponad 200 dzieci otrzymało upominki - niespodzianki w ramach podziękowania za udział w świątecznej akcji „Kartka do Świętego Mikołaja”. Pełne rysunków i życzeń kartki świąteczne zachwyciły starannością wykonania, kreatywnością i oryginalnością pomysłów.

W Bajkowej Chacie Mikołaja spełniały się ...

czytaj dalej na temat: Świąteczna Akcja Mikołajkowa w Gminie Grodziec!

ABSURD NIE CZYTAĆ W GRODZIECKIEJ KSIĄŻNICY

Utworzono dnia 05.12.2023

Otrzymaliśmy certyfikat, który stwierdza: "Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec to otwarte, twórcze miejsce, w którym absurd nie czytać w dzień i w noc bibliotek".

To dla nas ogromny zaszczyt, ale także potwierdzenie, że wspólnie tworzymy miejsce, gdzie czytanie staje się niezapomnianą przygodą!

Dziękujemy Wam za udział - bez Was to wydarzenie nie byłoby tak wyjątkowe.

 

czytaj dalej na temat: ABSURD NIE CZYTAĆ W GRODZIECKIEJ KSIĄŻNICY

Podziękowanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Narodowe Czytanie 2023

Utworzono dnia 30.11.2023

Z wielką dumą informujemy, iż nasza Biblioteka otrzyma list gratulacyjny od Pary Prezydenckiej – Pana Andrzeja Dudy i jego żony Pani Agaty Kornhauser-Dudy z podziękowaniem za współtworzenie Narodowego Czytania 2023.

Wraz ze słowami uznania dotarł do nas pięknie wydany na tę okoliczność egzemplarz powieści „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej z pamiątkowym wpisem Pary Prezydenckiej.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego wyjątkowego wydarzenia i składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę i wzięli w niej udział.

czytaj dalej na temat: Podziękowanie Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej - Narodowe Czytanie 2023

"Kartka do Świętego Mikołaja" - Twórzmy Razem Magię Świąt!

Utworzono dnia 24.11.2023

W tę magiczną porę zapraszamy najmłodszych mieszkańców Gminy Grodziec - dzieci przedszkolne i uczniów szkół podstawowych do udziału w naszej świątecznej akcji: "Kartka do Świętego Mikołaja".

Jak Wziąć Udział?

Wasze zadanie jest proste i pełne radości! Stwórzcie... 

Organizatorami tej wyjątkowej inicjatywy są Wójt Gminy Grodziec i Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec.

czytaj dalej na temat: "Kartka do Świętego Mikołaja" - Twórzmy Razem Magię Świąt!

W trosce o seniorów - debata "Świadomy Senior, to Bezpieczny Senior"

Utworzono dnia 22.11.2023

22 listopada 2023 roku w siedzibie Biblioteki odbyła się debata społeczna, której głównym celem było zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo osób starszych w naszej społeczności. Spotkanie, zorganizowane we współpracy z Wójtem Gminy Grodziec oraz Komendantem Miejskim Policji w Koninie, skupiło się na problematyce przestępstw, takich jak kradzieże, włamania i oszustwa, które dotykają seniorów na terenie powiatu konińskiego. 

W trakcie debaty omawiano konkretne przypadki, dzielono się doświadczeniami oraz wymieniano informacjami na temat skutecznych działań prewencyjnych. Spotkanie było także okazją do bezpośredniego dialogu między mieszkańcami Grodźca a funkcjonariuszami Policji.

Jesteśmy przekonani, że  takie inicjatywy są kluczowe do zwiększania wiedzy i świadomości społeczności lokalnej, by skutecznie walczyć z przestępczością. 

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w debacie.

czytaj dalej na temat: W trosce o seniorów - debata "Świadomy Senior, to Bezpieczny Senior"

Wizyta w Bibliotece: Dzieci Odkrywają Świat Literatury

Utworzono dnia 15.11.2023

We wtorkowe przedpołudnie gościliśmy uczniów z klasy piątej wraz z polonistką panią Agatą Różańską ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu, którzy zostali wprowadzeni w świat biblioteki.

Młodzież z dużą uwagą wysłuchała informacji o pracy bibliotekarza, zasadach panujących w bibliotece oraz jak zapisać się do biblioteki i zostać nowym czytelnikiem. Nasi goście z wielkim zainteresowaniem przeglądali biblioteczne regały, wypełnione ciekawymi książkami, zgłaszając jednocześnie chęć ich wypożyczenia.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja naszej bibliotecznej strony internetowej, wydarzeń promujących czytelnictwo i korzystania z katalogu on-line biblioteki. Szczególnym zainteresowaniem uczestników spotkania, cieszyły się ćwiczenia praktyczne w wyszukiwaniu książek za pośrednictwem katalogów on-line.                               

Bardzo dziękujemy za przemiłe, wspólne przedpołudnie i czekamy na kolejne Wasze odwiedziny.

czytaj dalej na temat: Wizyta w Bibliotece: Dzieci Odkrywają Świat Literatury

Co by było gdyby zwierzęta mówiły? - historia Polski dla najmłodszych

Utworzono dnia 10.11.2023

11 listopada to ważne święto w Polsce, które obchodzone jest jako Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec dla oddania hołdu zorganizowała spotkanie z Julią Kilanowska Edukatorem Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci w Poznaniu.

Wydarzenie z cyklu „Co by było gdyby zwierzęta mówiły” skierowane dla najmłodszych dzieci z terenu Gminy Grodziec zostało poświęcone tematyce związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Dzieci poznały okoliczności odrodzenia się naszego państwa dzięki opowieściom Kasztanki-znanej klaczy marszałka Józefa Piłsudskiego, grali w gry edukacyjne i rozmawiali o roli  zwierząt w historii Polski.

Zajęcia pobudziły dzieci do kreatywnego myślenia i wzbogaciły ich wiedzę na temat dziejów Polski w XX wieku.

Niech 11 listopada będzie okazją do refleksji, wspólnego świętowania i pielęgnowania naszych narodowych tradycji. Niech ta data przypomina nam, jak cenna jest wolność i jak wiele zawdzięczamy tym, którzy walczyli o naszą niepodległość.

Poniżej przedstawiamy film animowany pt. ”Kasztanka” przygotowany przez IPN. Zapraszamy do oglądania!

czytaj dalej na temat: Co by było gdyby zwierzęta mówiły? - historia Polski dla najmłodszych

Narodowe Święto Niepodległości

Utworzono dnia 08.11.2023

Kalendarz

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 222

W tym miesiącu: 511

W poprzednim miesiącu: 857

Wszystkich: 27294

Harmonogram sobót pracujących