Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

„Zainwestujmy w naszą planetę” - Dzień Ziemi 2022

Utworzono dnia 25.04.2022

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Grodziecka Książnica rokrocznie włącza się w akcję, której celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie, dlatego 25 kwietnia  zorganizowano eko zajęcia dla dzieci z kl. 1-3 Społecznej Szkoły Podstawowej im. gen. Edmunda Taczanowskiego w Biskupicach.

Uczestnicy zajęć wykazali się dużą aktywnością, pytaniom nie było końca, co świadczy o tym jak duże zainteresowanie wzbudza wśród młodych czytelników otaczająca nas przyroda. Z zaciekawieniem wysłuchali ...

czytaj dalej na temat: „Zainwestujmy w naszą planetę” - Dzień Ziemi 2022

Badanie opinii mieszkańców Aglomeracji Konińskiej

Utworzono dnia 25.04.2022

 

Szanowni Państwo, „Wielkopolski Ośrodek Kształcenia i Studiów Samorządowych” jest realizatorem zleconej przez Stowarzyszenie „Aglomeracja Konińska” Strategii rozwoju ponadlokalnego Aglomeracji Konińskiej – 2030.  

Ważnym elementem Strategii jest dokonanie rzetelnej diagnozy sytuacji społeczno-gospodarczej obszarów Aglomeracji Konińskiej. W tym przeprowadzenie badania ankietowego, które kierowane będąc do mieszkańców, zbierałoby ich głosy i opinie w sprawach istotnych już dziś dla warunków, jakości i poziomu życia, ale także spoglądało w przyszłość i oczekiwania mieszkańców dotyczące kierunków rozwoju obszaru Aglomeracji.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety pozwalającej poznać Państwa opinie o usługach publicznych i potrzebach rozwojowych gmin leżących na obszarze Aglomeracji Konińskiej, która obejmuje miasto Konin oraz 14 gmin powiatu konińskiego (Golina, Grodziec, Kazimierz Biskupi, Kleczew, Kramsk, Krzymów, Rychwał, Rzgów, Skulsk, Sompolno, Stare Miasto, Ślesin, Wierzbinek, Wilczyn).

Zapraszamy Państwa do wypełnienia ankiety klikając w poniższy link:

https://zmp-ankiety.pl/ankieta.php?id=vtz0j4jdv7pzj7mfst7jtxvb

czytaj dalej na temat: Badanie opinii mieszkańców Aglomeracji Konińskiej

"Książka i Róża" - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Utworzono dnia 22.04.2022

Z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, przypadającego na 23 kwietnia, odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne z uczniami klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Grodźcu.

W ramach promocji książek, literatury i czytelnictwa, dzieci wysłuchały opowiadania o tytule „Franklin i książka z biblioteki”, Katarzyna Gromala kierownik biblioteki opowiedziała ciekawostki o książkach, bibliotece i zbiorach znajdujących się na półkach oraz jaką drogę przechodzi książka od pomysłu do księgarni.

Ponadto dzieci wzięły udział w niezwykłych zajęciach ... 

czytaj dalej na temat: "Książka i Róża" - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

„Pod wielkim dachem Nieba” - spotkanie organizacyjne w Bibliotece

Utworzono dnia 22.04.2022

Spotkanie organizacyjne w ramach projektu „Moje miejsce na Ziemi” sfinansowanego przez Fundację ORLEN.

21.04.2022 r. Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec przeprowadziła spotkanie organizacyjne dla mieszkańców, którzy wyrazili chęć udziału w realizacji projektu „Pod wielkim dachem Nieba”.

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele Stowarzyszenia Klubu Seniorów Ale Babki Grodzieszczanki, Kół Gospodyń Wiejskich, Urzędu Gminy i Biblioteki w Grodźcu. Wspólnie ustalono dogodny termin rozpoczęcia prac związanych z przygotowaniem terenu, sadzenia lawendy, montażu stołów do gry w szachy i chińczyka a także stojaków na rowery.

Szczegóły realizacji zadania podamy już wkrótce!!!

Projekt "Pod wielkim dachem Nieba"
sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN

 

czytaj dalej na temat: „Pod wielkim dachem Nieba” - spotkanie organizacyjne w Bibliotece

Działania Biblioteki w prasie

Utworzono dnia 19.04.2022

Zachęcamy do zapoznania się z pierwszym wydaniem

PANORAMY Wielkopolskiej Kultury w roku 2022.

Numer ten zawiera aż 4 artykuły opisujące działania i wydarzenia podejmowane przez Grodziecką Bibliotekę by promować czytelnictwo wśród mieszkańców naszej gminy.

Niezmiernie cieszymy się, iż nasze pomysły i działania są dostrzeżone i promowane na obszarze województwa wielkopolskiego.

 

czytaj dalej na temat: Działania Biblioteki w prasie

Godziny pracy biblioteki w dniu 15 .04.2022r.

Utworzono dnia 14.04.2022

Uprzejmie informuję,

iż w dniu 15 kwietnia 2022 r.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec

będzie czynna do godziny 14:00

 

Kierownik Biblioteki 

/-/ Katarzyna Gromala

czytaj dalej na temat: Godziny pracy biblioteki w dniu 15 .04.2022r.

Święto Chrztu Polski

Utworzono dnia 13.04.2022

Nowe święto państwowe przyjęte zostało przez sejm ustawą z dnia 22 lutego 2019r. W przyjętym uzasadnieniu czytamy, iż Święto ma na celu „upamiętnienia chrztu Polski dokonanego 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, cywilizacyjną wagę tego wydarzenia, kluczowe znaczenie dla rozwoju naszej Ojczyzny, a jednocześnie znikomą obecność tego historycznego faktu w społecznej świadomości”.

Zachęcamy do wywieszenia biało-czerwonej flagi, by podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie. Dzień 14 kwietnia ma stać się okazją do zadumy i refleksji nad odpowiedzialności za naszą przyszłość...

czytaj dalej na temat: Święto Chrztu Polski

„CUDA WIANKI” - WIELKANOCNE WARSZTATY

Utworzono dnia 12.04.2022

Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do zrobienia wyjątkowych i niespotykanych ozdób, które podkreślą klimat świątecznych dni.
12 kwietnia br., Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec gościła  uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Grodźcu wraz z wychowawcami na warsztatach wielkanocnych p
odczas których dzieci wykonały... 

czytaj dalej na temat: „CUDA WIANKI” - WIELKANOCNE WARSZTATY

Kalendarz

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 109

W poprzednim miesiącu: 351

Wszystkich: 13514

Pod wielkim dachem Nieba

Harmonogram sobót pracujących