Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

"W świecie Pana Kuleczki"

Utworzono dnia 17.05.2022

„Biblioteka – świat w jednym miejscu” to temat czwartkowego spotkania zorganizowanego w ramach XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, w którym uczestniczyły 5 i 6-latki ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Królikowie wraz z wychowawcąWielką radość sprawiła dzieciom... 

czytaj dalej na temat: "W świecie Pana Kuleczki"

"Bajanka" i Kicia Kocia - fantastyczne spotkanie w Bibliotece

Utworzono dnia 12.05.2022

Bajanka i Kicia Kocia zdobyły serca najmłodszych czytelników podczas spotkania w grodzieckiej książnicy zorganizowanego z okazji Tygodnia Bibliotek. 

Dzieci odwiedziła w bibliotece Bajanka, czyli Monika Skikiewicz - logopeda, filolog, pedagog, a także dziecięca instruktorka teatralna. 

Kicia Kocia wraz ze swoją opiekunką Bajanką wprawiła przedszkolaki z Gminy Grodziec w... 

czytaj dalej na temat: "Bajanka" i Kicia Kocia - fantastyczne spotkanie w Bibliotece

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Utworzono dnia 12.05.2022

Biblioteka jest miejscem szczególnym. To świątynia wiedzy, skarbnica literatury i miejsce, do którego przychodzimy po duchową strawę, intelektualną przyjemność i informacje. 

Corocznie 8 maja świętujemy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, do celebracji przyłącza się wielu naszych wspaniałych Czytelników i Przyjaciół. O tym jakże dla nas ważnym święcie pamięta Wójt Gminy Grodziec Pan Mariusz Woźniak, składając na ręce Pani kierownik Katarzyny Gromali dla wszystkich pracowników życzenia i podziękowania za owocną współpracę, profesjonalizm, pasję i krzewienie kultury w społeczeństwie. Słowa uznania jakie usłyszeliśmy to dla nas ogromna radość, zaszczyt oraz dowód na to, że nasza praca i działania jakie podejmujemy są celowe i dostrzegane przez innych.

Serdecznie dziękujemy!

czytaj dalej na temat: Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Utworzono dnia 02.05.2022

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec z okazji  231. rocznicy uchwalenia Konstytucji  3 Maja, będącej jednym z najważniejszych symboli niepodległości Polski, przygotowała wystawę publikacji książkowych. Ekspozycja przybliża historię i postaci, którzy przyczynili się do powstania i uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie (po konstytucji amerykańskiej) ustawy zasadniczej.

Wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki. Wszystkie wyeksponowane woluminy są dostępne do wypożyczania dla Czytelników...

czytaj dalej na temat: Narodowe Święto Konstytucji 3 maja

Godziny pracy biblioteki w dniu 02.05.2022 r.

Utworzono dnia 29.04.2022

Uprzejmie informuję,

iż w dniu 02 maja 2022 r.

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec

będzie czynna w godzinach 8:00-12:00.

Kierownik Biblioteki

/-/ Katarzyna Gromala

czytaj dalej na temat: Godziny pracy biblioteki w dniu 02.05.2022 r.

"Pod wielkim dachem Nieba” - pierwsze prace montażowe

Utworzono dnia 29.04.2022

Pierwsze prace montażowe w ramach realizacji projektu „Pod wielkim dachem Nieba” już za nami. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy przy Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec pojawiły się dwa nowe stojaki rowerowe.

Cieszymy się, że dzięki darowiźnie z Fundacji ORLEN możemy poprawić infrastrukturę rowerową w przestrzeni bibliotecznej. Stojaki spełniają wszystkie funkcje niezbędne do poprawnego i bezpiecznego przymocowania roweru, a jednocześnie stanowią atrakcyjny element wystroju.

Serdecznie zachęcamy do korzystania!

Projekt "Pod wielkim dachem Nieba" 
sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN

 

czytaj dalej na temat: "Pod wielkim dachem Nieba” - pierwsze prace montażowe

Jedzie pociąg do … biblioteki!

Utworzono dnia 27.04.2022

Jedzie pociąg do … biblioteki! – po takim hasłem 27 kwietnia br. Grodziecka Biblioteka zorganizowała zajęcia dla grupy „Zajączków” z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu. 

W rytm piosenki Ryszarda Rynkowskiego pt. „Jedzie pociąg” dzieci zaproszone zostały do zwiedzania biblioteki. Tematem przewodnim była książka dlatego w czasie podróży po bibliotece Pani Katarzyna Gromala – kierownik biblioteki objaśniała dzieciom...

 

czytaj dalej na temat: Jedzie pociąg do … biblioteki!

Kalendarz

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 109

W poprzednim miesiącu: 351

Wszystkich: 13514

Pod wielkim dachem Nieba

Harmonogram sobót pracujących