Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Kamishibai – skrzynka pełna baśni

Utworzono dnia 16.06.2021

 

Za nami kolejne spotkanie w ramach projektu pt. "KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!" dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W czwartek 10 czerwca br. Grodziecka Biblioteka postanowiła sięgnąć po inny środek oddziaływania na wyobraźnię, a zarazem dość bliski książce - Teatr Ilustracji Kamishibai, na który Kierownik - Katarzyna Gromala zaprosiła dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu...

 

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

czytaj dalej na temat: Kamishibai – skrzynka pełna baśni

"Twórczo i z wyobraźnią" - spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Utworzono dnia 14.06.2021

Grodziecką Bibliotekę odwiedziła Zofia Stanecka, aby we wtorkowy poranek spotkać się z uczniami klas I-IV ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach. Jako dziecko chciała być wilkiem. Została pisarką. Dzięki temu może stawać się, kim zechce, nie przestając być sobą. Kocha słowa...

 

 

Zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

czytaj dalej na temat: "Twórczo i z wyobraźnią" - spotkanie autorskie z Zofią Stanecką

Kura, co tyła na diecie – Pan Poeta w bibliotece !

Utworzono dnia 01.06.2021

Cóż to było za spotkanie… Była wesoła zabawa, radość i dużo, dużo humoru. Wszystko działo się za sprawą tajemniczego Pana Poety – prawie dwumetrowego bajkopisarza (197 cm wzrostu), autora zabawnych rymowanych historii....

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu

"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

czytaj dalej na temat: Kura, co tyła na diecie – Pan Poeta w bibliotece !

Czerwcowe spotkania autorskie w grodzieckiej Bibliotece

Utworzono dnia 25.05.2021

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec po raz pierwszy została beneficjentem programu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”. Grodziecka Książnica znalazła się w gronie 275 beneficjentów i otrzymała dofinansowanie w kwocie 11 500,00 zł na realizację projektu „KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości!”. W ramach projektu zaplanowano: spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, warsztaty, wystawy, Noc w Bibliotece oraz konkursy czytelniczy i plastyczny.

W miesiącu czerwcu dla uczniów szkół podstawowych organizujemy spotkanie autorskie z Panem Poetą, Zofią Stanecką oraz warsztaty z Teatrem Ilustracji Kamishibai.

 

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych"

czytaj dalej na temat: Czerwcowe spotkania autorskie w grodzieckiej Bibliotece

UWAGA - KONKURSY !!!

Utworzono dnia 24.05.2021

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Grodziec do udziału w konkursach plastycznych pt:

„Malowane bajki” - klasy 0-IV

„Mój Lapbook” - klasy V-VIII.

Celem konkursów jest popularyzacja czytelnictwa i rozwijanie wyobraźni plastycznej inspirowanej przeczytanymi książkami wśród dzieci i młodzieży z terenu gminy Grodziec.

Regulaminy konkursów oraz karty zgłoszenia dostępne w załącznikach.

Prace konkursowe można dostarczaćw terminie 04-28 maja 2021r. do Biblioteki Publicznej Gminy Grodziec (w godzinach otwarcia placówki) wraz z wypełnioną i podpisaną kartą zgłoszeniową.  

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych” "

 

czytaj dalej na temat: UWAGA - KONKURSY !!!

Powszechny spis ludności - seniorze co warto wiedzieć

Utworzono dnia 24.05.2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 dotyczy wszystkich  mieszkańców Polski również seniorów. Jeśli wśród Państwa bliskich, znajomych, sąsiadów są osoby starsze, które nie posiadają komputera lub mają kłopot z obsługą telefonu, pomóżmy im bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy w najdogodniejszej dla nich formie: samospisu internetowego (w domu lub punkcie spisowym) albo w formie rozmowy telefonicznej z rachmistrzem...

czytaj dalej na temat: Powszechny spis ludności - seniorze co warto wiedzieć

TWÓJ WYBÓR - REALIZUJ MARZENIA, NIE RYZYKO

Utworzono dnia 17.05.2021

Wójt Gminy Grodziec

Gminna Komisja Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Grodźcu

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec

zapraszają uczniów klas I-VIII szkół podstawowych z terenu Gminy Grodziec

do udziału w profilaktycznym konkursie plastycznym na temat uzależnień

„TWÓJ WYBÓR –REALIZUJ MARZENIA, NIE RYZYKO” .

plakat promujący profilaktyczny konkurs plastyczny, na tle niebieskim kolorowe napisy oraz loga organizatorów.

czytaj dalej na temat: TWÓJ WYBÓR - REALIZUJ MARZENIA, NIE RYZYKO

Wzrost poziomu czytelnictwa w Polsce ! 42% Polaków zdeklarowało, że w 2020 roku sięgnęło po książkę.

Utworzono dnia 04.05.2021

Biblioteka Narodowa opublikowała najnowszy raport o stanie czytelnictwa w Polsce. Jak się okazuje, w 2020 roku przeczytaniem w całości lub we fragmencie jednej książki mogło pochwalić się 42% Polaków. To najlepszy wynik od sześciu lat...

na granatowym tle zaznaczony 42% poziom czytelnictwa w Polsce

czytaj dalej na temat: Wzrost poziomu czytelnictwa w Polsce ! 42% Polaków zdeklarowało, że w 2020 roku sięgnęło po książkę.

DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Utworzono dnia 07.05.2021

 Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Hasłem tegorocznej edycji jest „Znajdziesz mnie w Bibliotece”.

Najświeższe informacje o spotkaniach konferencjach czy warsztatach,

które odbędą się w przestrzeni wirtualnej znajdziecie na stronie: 

SBP TYDZIEŃ BIBLIOTEK 

 

czytaj dalej na temat: DZIEŃ BIBLIOTEKARZA I TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Kalendarz

Październik 2021
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 48

W poprzednim tygodniu: 117

W tym miesiącu: 323

W poprzednim miesiącu: 268

Wszystkich: 9156