Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Tata dużo rzeczy wie, tata zawsze kocha mnie!

Utworzono dnia 23.06.2022

Odbywające się 23 czerwca w grodzieckiej bibliotece zajęcia literacko-plastyczne „Tata dużo rzeczy wie, tata zawsze kocha mnie” dedykowane zostały wszystkim tatusiom z racji ich święta. Do udziału w zajęciach zaproszono Biedroneczki z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu by przygotowały dla swych ojców wspaniałe upominki. Powstały niezwykłe i jedyne w swoim rodzaju laurki „koszule”.

To szczególne święto było pretekstem do rozmów o tym „Kim jest mój tata?”.  Nasi mali goście z ogromnym entuzjazmem ... 

czytaj dalej na temat: Tata dużo rzeczy wie, tata zawsze kocha mnie!

Skarbonka na wakacyjne marzenia!

Utworzono dnia 20.06.2022

Lato coraz bliżej. Wakacyjne podróże i letnie przygody wymagają od nas przygotowań. W piątek 17.06.2022 r. bibliotekę odwiedziły dzieci z kl. I-III Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach by porozmawiać o planach, marzeniach i sposobach na bezpieczne wakacje.

Czytaliśmy fragmenty książki „Lato w mieście” autorstwa Barbary Supeł, rozmawialiśmy o marzeniach. Okazało się, że dzieci miały piękne marzenia i ... 

czytaj dalej na temat: Skarbonka na wakacyjne marzenia!

Kolejna dawka nowości!

Utworzono dnia 15.06.2022

 

Drodzy Czytelnicy! Lato już wkrótce, a na letni wypoczynek warto zabrać ze sobą ciekawą książkę. Dobra lektura to świetny sposób na relaks, dlatego zapraszamy do Grodzieckiej Książnicy po nowości wydawnicze.

Wśród 137 tytułów znalazły się długo wyczekiwane kolejne tomy popularnych powieści:

  • obyczajowych,
  • historycznych,
  • sensacyjnych.

Dla naszych najmłodszych czytelników zakupiono bajki z ulubionymi bohaterami, książeczki dotykowe i pachnące.

 

Zapraszamy, każdy znajdzie coś dla siebie!

czytaj dalej na temat: Kolejna dawka nowości!

„Pod wielkim dachem Nieba” – zakończenie projektu

Utworzono dnia 06.06.2022

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zakończyła realizację projektu „Pod wielkim dachem Nieba” trwającego od października do czerwca 2022 roku. Projekt został sfinansowany ze środków Fundacji Orlen w ramach IV edycji programu „Moje miejsce na Ziemi”. Całkowita kwota dotacji ze środków darowizny przekazanej przez Fundację ORLEN wyniosła 10 000,00 zł. 

Zakres prac obejmował zagospodarowanie terenu przy Bibliotece, montaż stołów parkowych do gry w szachy i chińczyka oraz stojaków na rowery, całość dopełnił posadzony pas lawendy. Powstało urokliwe miejsce edukacji i spotkań, sprzyjające relaksowi. Niewielka przestrzeń została tak zaaranżowana, aby mogła służyć nie tylko dorosłym i starszym ludziom, ale także dzieciom...

Projekt "Pod wielkim dachem Nieba" 
sfinansowano ze środków Fundacji ORLEN

 

czytaj dalej na temat: „Pod wielkim dachem Nieba” – zakończenie projektu

Bajkowy Dzień Dziecka !

Utworzono dnia 02.06.2022

W czwartkowe popołudnie Grodziecką Bibliotekę wypełnił śmiech i okrzyki radości 3 i 4-latków z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej z Królikowa. Jak co roku z okazji Dnia Dziecka Biblioteka przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców.

Święto dzieci stało się pretekstem i okazją do spotkania z przezabawną książka „O wilku, który nie lubił czytać”. Wspólnie bawiliśmy się w ulicznych artystów...

czytaj dalej na temat: Bajkowy Dzień Dziecka !

NASI MALI - WIELCY CZYTELNICY !

Utworzono dnia 23.05.2022

Ogólnopolska akcja „Mała książka - wielki człowiek” cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych czytelników. Dowodem na to są tak liczne dyplomy Małego Czytelnika rozdane za uczestnictwo w projekcie, wypożyczanie książek i sumienne zbieranie naklejek.

Tym razem komplet 10 naklejek zebrali Dorotka, Szymon, Daniel, Hania, Dominik, Agatka i Liliana. Młodzi czytelnicy nagrodzeni zostali  pakietem upominkowym w postaci dyplomu, przypinki i naklejki.

GRATULUJEMY!!!

 

Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec zaprasza rodziców, ze swymi maluchami w wieku 3-6 lat do udziału w projekcie "Mała książka - wielki człowiek" w ramach, której Mali Czytelnicy otrzymują ... 

czytaj dalej na temat: NASI MALI - WIELCY CZYTELNICY !

Pisanie jest trendy - warsztaty twórczego pisania

Utworzono dnia 23.05.2022

Zachęcamy do udziału w zajęciach i warsztatach literackich zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Zofii Urbanowskiej w Koninie w ramach projektu Pisanie jest trendy.

Zajęcia  kierowane są do młodych osób, zarówno tych uzdolnionych literacko, piszących „do szuflady” i pragnących poza nią wyjść, jak również tych, które chciałyby popróbować swych sił na tym polu...

 

Szczegółowe informacje dostępne na stonie :

Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zofii Urbanowskiej w Koninie

czytaj dalej na temat: Pisanie jest trendy - warsztaty twórczego pisania

BAJKI Z DREWNIANEJ SKRZYNI - teatr kamishibai

Utworzono dnia 18.05.2022

Teatrzyk kamishibai to ciekawy sposób na pokazanie najmłodszym czytelnikom Biblioteki, że czytanie książek może być atrakcyjną formą poznawania świata.

13 maja 2022 r. dzieci z klas II i III SSP im. Marii Konopnickiej w Lipicach wraz z wychowawcami uczestniczyły w nietypowym spektaklu kamishibai gdzie ilustracje tworzą...  

czytaj dalej na temat: BAJKI Z DREWNIANEJ SKRZYNI - teatr kamishibai

Kalendarz

Sierpień 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 41

W poprzednim tygodniu: 68

W tym miesiącu: 109

W poprzednim miesiącu: 351

Wszystkich: 13514

Pod wielkim dachem Nieba

Harmonogram sobót pracujących