Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

NOWOŚCI KSIĄŻKOWE Z SERII DUŻE LITERY

Utworzono dnia 07.12.2021

Z myślą o czytelnikach, którym czytanie książek z tradycyjną czcionką sprawia dużą trudność grodziecka książnica systematycznie powiększa zbiór z serii „DUŻE LITERY”. W listopadzie został wzbogacony o kilkanaście nowych tytułów z wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Szeroka oferta książek z DUŻYMI LITERAMI cieszy się ogromnym zainteresowaniem naszych Czytelników. W zasobach znajdują się powieści obyczajowe, kryminały i thrillery – to wszystko sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Zapraszamy do korzystania z naszej oferty!

Odzyskaj przyjemność z czytania! Ta sama treść – dużo większy komfort.

 

Książki zakupiono w ramach Programu Wieloletniego

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025"

Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych",

Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych", realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

czytaj dalej na temat: NOWOŚCI KSIĄŻKOWE Z SERII DUŻE LITERY

Dzieci listy piszą zwykłe polecone ...

Utworzono dnia 03.12.2021

Mikołajki w Bibliotece !

Grudzień to magiczny czas, kiedy łączy nas wspólne pieczenie pierników, ubieranie choinki, pakowanie prezentów i oczekiwanie na zbliżające się odwiedziny św. Mikołaja.

Wysyłanie listu do Mikołaja to ogromna przyjemność dla dzieci, dlatego zapraszamy naszych czytelników do pisania listów do Świętego Mikołaja. 

Jeśli nie macie pomysłu jak to zrobić zapraszamy do siedziby Biblioteki Publicznej w Grodźcu czekają tu gotowe szablony, które możesz wykorzystać.

Od 6 grudnia listy można wrzucać do specjalnie przygotowanej

skrzyni pocztowej dla Mikołaja.

czytaj dalej na temat: Dzieci listy piszą zwykłe polecone ...

Czytanie dzieciom: zaszczep pociechom miłość do książek

Utworzono dnia 02.12.2021

Zachęcamy do przeczytania wartościowego poradnika poświęconego aspektom czytania książek dzieciom i rozwijania ich kompetencji czytelniczych.

Tekst w przystępny sposób wyjaśnia różnorodne korzyści ze wspólnej lektury, a także wymienia konkretne pomysły, co zrobić, by nawet w najbardziej zabieganej codzienności wygospodarować kilka minut na głośne czytanie pociechom.

Link do poradnika - https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/czytanie-dzieciom-na-glos

czytaj dalej na temat: Czytanie dzieciom: zaszczep pociechom miłość do książek

Mała książka - wielki człowiek!

Utworzono dnia 19.11.2021

Drodzy Czytelnicy, z przyjemnością informujemy, że grodziecka Biblioteka uczestniczy w kolejnej edycji projektu „Mała Książka Wielki Człowiek”. Projekt jest realizowany przez Instytut Książki w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo „Mała Książka – wielki człowiek” we współpracy z bibliotekami publicznymi i obejmuje dzieci przedszkolne.

Każde dziecko urodzone w roczniku 2015-2018, które odwiedzi naszą Bibliotekę otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej:

  • Książkę „Pierwsze czytanki dla…”– to starannie dobrany zestaw utworów wybitnych polskich poetów i pisarzy dziecięcych, w którym przeczytamy zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne.
  • Broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i podpowie, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.
  • Kartę Małego Czytelnika – pięknie zaprojektowaną kartę biblioteczną do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu 10 otrzyma od nas niespodziankę.

Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce jakim jest Biblioteka na czytelniczej mapie dzieciństwa i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Serdecznie zapraszamy !!!

czytaj dalej na temat: Mała książka - wielki człowiek!

Podziękowania Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu

Utworzono dnia 17.11.2021

„Serdecznie dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania 2021 r.

Dzięki Państwa zaangażowaniu w ponad trzech i pół tysiąca miejsc

w Polsce i na całym świecie wspólna lektura 

Moralności pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej

dostarczyła prawdziwej radości”.


Takimi słowami rozpoczyna się list, który otrzymaliśmy od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z podziękowaniem za uczestnictwo w akcji Narodowego Czytania 2021. Dostaliśmy także okolicznościowy egzemplarz Moralność pani Dulskiej z pamiątkowym wpisem Pani Prezydentowej.

Podziękowanie to kierujemy do wszystkich osób, dzięki którym mogliśmy przeprowadzić Narodowe Czytanie  w naszej gminie. To dzięki Państwa wsparciu odkrywamy patriotyczne i uniwersalne wartości polskiej literatury, a jej wspólne czytanie przynosi radość i łączy pokolenia naszej „Małej Ojczyzny".

 

DZIĘKUJEMY!

czytaj dalej na temat: Podziękowania Prezydenta RP za udział w Narodowym Czytaniu

Narodowe Święto Niepodległości

Utworzono dnia 09.11.2021

BPG Grodziec beneficjentem NPRCz 2.0

Utworzono dnia 29.10.2021

               Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec jest beneficjentem Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025", w ramach którego zdefiniowany jest Priorytet 1 „Poprawa oferty bibliotek publicznych", Kierunek Interwencji 1.1 „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych", który realizuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego za pośrednictwem Biblioteki Narodowej.

               W 2021 roku Biblioteka Publiczna Gminy Grodziec na realizację zadania „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków – Priorytet 1, Kierunek Interwencji 1.1 w ramach NPRCz 2.0" uzyskała środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego  w wysokości 9 500 zł.

Głównym celem Priorytetu, realizowanego w ramach Programu Wieloletniego Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w latach 2021-2025, jest zwiększenie atrakcyjności oferty bibliotek publicznych poprzez zwiększenie udziału nowości wydawniczych w zbiorach bibliotek, wzrost dostępności książek, ebooków, audiobooków.

czytaj dalej na temat: BPG Grodziec beneficjentem NPRCz 2.0

Kreatywne warsztaty z Bricks 4 Kidz w bibliotece !

Utworzono dnia 28.10.2021

Poznanie świata techniki i natury przy wykorzystaniu klocków LEGO to tylko jedno z niewielu sformułowań, którym można scharakteryzować zakres warsztatów, które odbyły się w Bibliotece Publicznej Gminy Grodziec.

W miesiącu październiku zorganizowano cykl  warsztatów z Bricks 4 Kidz promujących literaturę popularno-naukową dla różnych grup odbiorców:

- warsztaty pn. „Buduję i wiem” dla dzieci z Przedszkola Samorządowego w Grodźcu,

- warsztaty pn. „Lego Laboratorium” dla dzieci z klas 1-3 Społecznej Szkoły Podstawowej w Biskupicach,

- warsztaty pn. „Tajemniczy ogród” dla dzieci z klas 2-3 Społecznej Szkoły Podstawowej w Lipicach,

- warsztaty dla seniorów pn. „Robotyka dla Seniora” ...

Nowatorskie zajęcia i fascynujące tematy okazały się strzałem w dziesiątkę. Ciekawa i innowacyjna forma zajęć pozwoliła zaznajomić oraz zachęcić uczestników do obcowania i sięgania po literaturę popularną naukową. Pokazaliśmy dzieciom a także seniorom, iż nauka przedmiotów ścisłych nie musi być nudna i trudna ...

​Zrealizowano w ramach projektu
"KSIĄŻKI nie gryzą… one POŁYKAJĄ w całości !".

"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”.

czytaj dalej na temat: Kreatywne warsztaty z Bricks 4 Kidz w bibliotece !

Kalendarz

Styczeń 2022
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Zegar

Imieniny:

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 138

W tym miesiącu: 388

W poprzednim miesiącu: 497

Wszystkich: 10641